″Існує легенда, що в славетному Барському краї, в сиву давнину багаті пани, знаючи таємницю вічної молодості, пропонували красивим дівчатам вдихати у воду найвідвертіші мрії та найпотаємніші побажання. Така вода дасть те, чого не купиш за золотo, адже кожна її краплинка містить частину вічної чарівності і поєднується в смачну формулу молодості та здоров’я ″

        Всі мешканці Барського району, та й взагалі й всієї України мають можливість втамовувати спрагу мінеральною водою «Барчанка», джерело якої знаходиться в селі Матейкові.
Вода залягає на глибині 85 метрів і розливається безпосередньо із свердловини, яку було пробурено у 1974 році. Вперше досліджена в 1986 році.
Витяг із результатів дослідження води, що її проводили спеціалісти Одеського науково-дослідного інституту курортології :
        «У результаті додаткових досліджень підземних вод у с. Матейків Барського р-ну Вінницкої обл. встановлено,що найкраще відповідає вимогам, що її пред’являють до природних столових вод, їх якості, умовам експлуатації, вода свердловини №639 розміщеної в с. Матейків. По своєму хімічному складові ця вода є гідро карбонатною магнієво-кальцієвою, слабо мінералізованою,без специфічних компонентів і ознак. Склад води постійний у часі місткість свердловини задовольняє потреби цеху розливу. Вміст токсичних компонентів і санітарно-хімічні показники забруднення знаходяться нижче допустимих концентрацій. А ртуть, селен, радій, миш’як не виявлені зовсім або ж їх концентрація знаходиться нижче чутливості методик їх виявлення. Вода містить різноманітну мікрофлору, що не є патогенною для організму людини. За своїми хімічним складом і мінералізацією вода свердловини №639 у с. Матейкові відповідає вимогам державного стандарту і може бути використана для промислового розливу у пляшки як природна столова вода під назвою «Барчанка».

        У 1988 році було завершено будівництво цеху по розливу мінеральної природної столової води «Барчанка». Вперше про цех мінеральної води «Барчанка» мешканці Барського р-ну дізналися із сторінок газети «Червоний промінь» у 1990 р.
Перша продукція цеху мінеральної води «Барчанка» надійшла в магазини Войнашівського сільського споживчого товариства. Згодом укладено договори на постачання мінеральної води і в інші торгівельні заклади. В райцентрі відкрито фірмовий колгоспний магазин по її реалізації. Про те, що «Барчанка» припала мало не всім жителям району до смаку, свідчили майже постійні черги біля спеціалізованого магазину колгоспу «Україна».
На початковому етапі роботи цеху виробляли щогодини 4-5 тисяч пляшок води, за зміну це становило 30 тисяч пляшок, тобто проектні потужності цеху. Та дуже часто працювали не на повну потужність, а протягом багатьох днів обладнання і зовсім простоювало. Причиною цього була відсутність тари, тобто скляних пляшок для розливу води. Їх завжди не вистачало. Тому керівник цеху постійно нагадував споживачам без затримок здавати пляшки у спеціалізований магазин у райцентрі чи привозити безпосередньо на цех.

        Колектив цеху по розливу мінеральної води у 90-х рр. був порівняно невеликий, тут працювали, забезпечуючи весь технологічний процес, усього двадцять чоловік та все ж справлялися зі своїми професійними обов’язками на відмінно.
У 1990 р. за результатами опитування шляхом анкетування дегустаційною комісією вода «Барчанка» посіла перше місце серед виробників мінеральних вод по Вінницькій області. Вода сертифікована Вінницьким державним центром стандартизації, метрології та сертифікації.
У 1998 р. було встановлено обладнання по розливу води у ПЕТ пляшки потужністю 4-4,5 тисяч пляшок за зміну.
І запрацювало підприємство ще на більшу потужність, наливалась цілюща вода із глибоких надер землі в пляшки і їхала до свої споживачів.
Не мало часу пройшло від того моменту, коли була наллята перша пляшка водою, та «Барчанка» не втратила свій неповторний смак і до сьогодні.
        Скуштуйте!!! І Ви в цьому переконаєтесь!!!